KONST / Oljemålningar / Oljemålning 13855119

nr 1385 5119

Karl Cederberg

(1861-1904), Sverige

Oljemålning, Skogsbäck. Signerad, daterad -85. Olja på duk, 53x76 cm, yttermått inklusive ram: 78x102 cm

Karl Cederberg, svensk målare född 1861 i Linköping, död 1904 i Stockholm.

Utrop:

4.000 kr

Såld:

3.000 kr

måndag 22 mars 2021
kl 18:36:20

22/3 18:31:20 1      Vinnande bud

Karl Cederberg

Läs mer om Karl Cederberg